ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Corocznie, dzień 11 listopada obchodzony jest bardzo uroczyście w całej Polsce. Po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. W każdej szkole z okazji tego święta zwoływane są apele, a uczniowie recytują wiersze patriotyczne, śpiewają piosenki i biorą udział w przedstawieniach. W obecnym czasie niestety nie mamy takich możliwości. W tym roku, uroczysty apel z tej okazji oglądaliśmy on-line. Uczniowie klasy 7b wraz z wychowawcą panią Heleną Orłowską oraz dzięki pomocy pań: Katarzyny Czerwińskiej i Marty Gurowskiej, przygotowali i przedstawili montaż słowno – muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku oraz przypomnieli postać Józefa Piłsudskiego.

Klasy III a i b świętowały dziś w zaciszu swoich sal lekcyjnych. Dla naszych najmłodszych zrozumienie pojęć, tj.: rozbiory, powstania czy niepodległość jest trudne i wymaga przystępnego i obrazowego języka. Dzięki dzisiejszym zajęciom oraz apelu, który tym razem oglądaliśmy on-line, idea Narodowego Święta Niepodległości została przez nich zrozumiana!