MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI

ŚWIĘTO MUZYKI.

Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodzony jest na całym świecie w dniu 1 października od roku 1975, zainicjowany przez Yehudi Menuhina, ówczesnego Prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki działającej pod egidą organizacji UNESCO. My obchodziliśmy go w piątek 21 października 2022r.

Była to doskonała okazja, aby wspólnie bawić się dźwiękami, grać, tańczyć i śpiewać.

Gościliśmy znakomitych muzyków. Na początku na klarnecie zagrał  uczeń klasy 4a Stanisław Nowak. Potem wystąpił pan Paweł Nowak, który opowiedział o akordeonach i  wystąpił z krótkim koncertem. Swoją muzykę zaprezentował także pan Lavayen Marcko-Indianin z Boliwii.

Uczniowie brali udział w licznych konkursach, zabawach. Przez cały czas towarzyszyła nam muzyka i styl Rock and Roll. W konkursie na najlepszy taniec, przebranie oraz gazetkę muzyczną w klasach 5-8, komisja postanowiła przyznać remis klasie V a i V b.  Nagrodą główną jest wyjście całej klasy na kręgle do Ośrodka Wypoczynkowego „Leśny Dwór” w Sulęczynie, który jest fundatorem. Odbyły się również konkursy na zaprojektowanie okładki Cd. 1 m- ce Anna Gawin, 2 Antonina Pobłocka, 3 m-ce Filip Koseda.  Nagrodą główną za 1 m-ce jest całodniowy voucher na basen w „Hotel Kiston” 2 i 3 m- ce voucher na 1h. W kategorii wiekowej 5-8: 1 m- ce zajęła Pola Baske, 2 Julia Baske, 3 Marta Kuczkowska, nagrodą główną jest voucher na pizzę „U Kaszuba” 1 duża pizza, 2 średnia pizza, 3 mała pizza. Na terenie dwóch budynków odbywały się również liczne małe indywidualne konkursy, w których mogli brać udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Wszyscy uczniowie bardzo dobrze poradziłyli sobie z zadaniami i  zostali nagrodzeni.

Dziękuję wszystkim sponsorom, którzy nas wsparli: Leśny Dwór, Hotel Kiston, Pizzeria U Kaszuba, Scanpol, Lasy Państwowe, Sklep Makurat, Sklep Fajtek, GS Sulęczyno.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział i pomoc przy organizacji laughing

Mamy nadzieję, że  przybliżyliśmy naszym uczniom kulturę muzyczną i piękno świata dźwięków.

ŚWIĘTO MUZYKI