"POCIĄG DO WOLNOŚCI..."

"POCIĄG DO WOLNOŚCI” – te słowa towarzyszyły nam podczas uroczystości poświęconej Ojczyźnie w 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, po 123 latach niewoli. Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i zwycięstwa.
Słuchając patriotycznych wierszy i pieśni, uczciliśmy ten dzień refleksją nad historią i współczesnością naszego kraju. Nasi przodkowie mieli ojczyznę w sercu. To oni wierzyli, że naród przetrwa, jeżeli nauczy swoje dzieci, jak być Polakami.
Uczniowie naszej szkoły swoją postawą i zaangażowaniem udowodnili, że są prawdziwymi patriotami. W montażu słowno-muzycznym wystąpili przedstawiciele klas: VI, VIIIa i VIIIb.
To my wszyscy – nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie – swoją nauką, pracą i poświęceniem sprawiamy, że Polska każdego dnia promienieje blaskiem wolności. Niech w pamięci zostaną słowa piosenki: „Bo to jest Niepodleglość.."
Dyrektorzy szkoły Anna Słupikowska oraz Tomasz Marcholewski podziękowali uczniom za występ. Zwrócili uwagę na to, jak ważne jest to święto dla wszystkich Polaków oraz doceniła postawę całej społeczności uczniowskiej, która odpowiednim strojem galowym godnie uczciła Narodowe Święto Niepodległości.