SPOTKANIE AUTORSKIE Z ROMANEM PANKIEWICZEM W BIBLIOTECE GMINNEJ

Uczniowie klas III a i III b mieli okazję spotkać we wtorkowy poranek wyjątkową osobę. Obie klasy udały się do Biblioteki Gminnej na spotkanie z autorem książek, także tych dla dzieci oraz podróżnikiem Romanem Pankiewiczem.
Gość specjalny napisał już drugą serię książek dla najmłodszych czytelników, tym razem o pięciu zawodach kultury i oświaty. Chociaż uczestnikom spotkania daleko jeszcze do konieczności wyboru własnej drogi życiowej, dzieci chętnie słuchały opowieści o pięciu ważnych zawodach takich jak: nauczyciel bibliotekarz, żołnierz, strażak oraz policjant. Ku uciesze dzieci autor nie tylko opowiadał, ale również pokazywał i omawiał przygotowany do każdej profesji, oryginalny strój. Radosna atmosfera towarzyszyła także samej konieczności sprawnego przebrania się w poszczególne stroje i tu dzieci dzielnie Panu Romanowi sekundowały. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i opiniami, a także rymując wspólnie z pisarzem.

BARDZO DZIĘKUJEMY BIBLIOTECE GMINNEJ W SULĘCZYNIE ZA ZORGANIZOWANIE SPOTKANIA!!!!