ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO ÓSMOKLASISTÓW

23 czerwca 2022r. to dzień, w którym uczniowie klasy VIII a i VIII b po raz ostatni usłyszeli dźwięk dzwonka szkolnego. Na uroczystość zakończenia roku szkolnego klas ósmych przybyli uczniowie klas V-VIII, nauczyciele, rodzice oraz pan wójt Bernard Grucza wraz z sekretarzem Pawłem Trzebiatowskim. Na początku pani dyrektor Anna Słupikowska przywiała przybyłych. Po czym głos zabrał Wójt Gminy Sulęczyno, który wręczył najlepszej uczennicy Izabeli Wolskiej nagrodę WÓJTA GMINY. Iza może pochwalić się  najwyższą, wśród ósmoklasistów, średnią ocen – 5,25. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie świeżo upieczonych absolwentów  i wpisy do kroniki szkolnej.

Potem wkroczono w fazę wręczenia dyplomów, podziękowań, nagród. Najpierw pani dyrektor pogratulowała rodzicom ich wspaniałych dzieci i wręczyła listy gratulacyjne. Bardzo wielu uczniów również zostało docenionych za swoje zachowanie, za osiągnięcia na polu edukacyjnym. Dziękujemy im za pracę i poświęcenie w tym roku szkolnym.

Część akademii zawierała pożegnalnie przygotowane przez uczniów klasy ósmej. Miłym akcentem spotkania było wręczenie swoim wychowawcom, nauczycielom, pracownikom administracji oraz obsługi, upominków. Klasy siódme, swoim koleżankom i kolegom kończącym edukację w szkole podstawowej wręczyli dyplomy. Zaś część artystyczną przygotowało Szkolne Koło Teatralne.

Wzruszenie malowało się na twarzy każdego nauczyciela. W końcu to pożegnanie owoców ośmiu lat ich pracy.