WIZYTA POLICJANTA W SZKOLE

Uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w spotkaniu z policjantem. Podczas spotkania z dziećmi, omówione zostały zagadnienia dotyczące ogólnie pojętego bezpieczeństwa oraz zapoznanie się z pracą policjanta.

W trakcie spotkania poruszony został również temat kultury osobistej, zachowania w szkole i poza nią oraz zasady dobrego wychowania.
Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i chętnie odpowiadali na wszystkie pytania. Ważnym punktem spotkania było uczulenie najmłodszych, aby przypominali rodzicom o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, przewożeniu dzieci w fotelikach, zakazie korzystania z telefonów komórkowych podczas jazdy samochodem oraz noszeniu elementów odblaskowych.

Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.