SPOTKANIE Z LEŚNICZYM KLAS IIa i II b SPOTKANIE Z LEŚNICZYM KLAS IIa i II b

Jesteś tu: » STRONA GŁÓWNA » SPOTKANIE Z LEŚNICZYM KLAS IIa i II b

SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

Dnia 28 kwietnia uczniowie klas II a i II b Szkoły Podstawowej w Sulęczynie spotkali się leśniczym Leśnictwa Sulęczyno- Mirosławem Milkowskim oraz podleśniczym- Kamilem Szarzyńskim. Podczas zajęć dydaktyczno- przyrodniczych, które odbyły się w terenie, uczniowie zapoznawali się z pracą leśnika, przypomnieli i omówili podstawowe zasady zachowania się w lesie, a także rozpoznawali gatunki drzew, roślin i zwierząt żyjących w naszych lasach. Spotkanie było kontynuacją obchodów Dnia Ziemi i akcji Sprzątania Świata, dlatego też podczas wędrówki po lesie uczniowie zbierali śmieci do przygotowanych przez leśniczych worków. Panowie leśniczy pokazali uczniom wiele leśnych ciekawostek, a także cierpliwie i wyczerpująco odpowiadali na wszystkie pytania stawiane im przez najmłodszych.

oprac. M. Nowak