Spotkania biblijno-liturgiczne (tzw. oaza) w Szkole Podstawowej w Sulęczynie. Spotkania biblijno-liturgiczne (tzw. oaza) w Szkole Podstawowej w Sulęczynie.

Jesteś tu: » STRONA GŁÓWNA » Spotkania biblijne (oaza) » Spotkania biblijno-liturgiczne (tzw. oaza) w Szkole Podstawowej w Sulęczynie.

Spotkania biblijno-liturgiczne (tzw. oaza)

w Szkole Podstawowej w Sulęczynie.

Formacja Dzieci Bożych w ramach Ruchu Światło-Życie dzieli się na formację w ciągu roku i formację wakacyjną (z gminy Sulęczyno na rekolekcje corocznie od 2010r. wyjeżdża od 15 do 29 uczniów). Odbywa się w ramach spotkań dla dzieci klas III-VI. W SP w Sulęczynie rozpoczęła się we wrześniu 2010r. W spotkaniach uczestniczyło od 5-12 dzieci (Sulęczyno) oraz tyle samo w Borku.

Ks. Daniel Kreft oraz Tomasz Dargacz w latach 2011-2013, oprócz spotkań, zorganizowali 5 rajdów rowerowych. Zbiórka zawsze odbywała się przy szkole. Następnie jechaliśmy do plebanii, gdzie rozpoczynaliśmy zabawę, by zakończyć ją rajdem do różnych okolicznych miejscowości (Żakowo, Borek,  Bukowa Góra, Kołodzieje, Zdunowice). Ta forma aktywizacji dzieci i młodzieży związana jest z postawą błogosławionych Jana Pawła II Wielkiego i Franciszka Blachnickiego, którzy wielokrotnie uczestniczyli we wspólnych pogodnych wieczorach, zabawach i pieszych wędrówkach po pienińskich i tatrzańskich bezdrożach. Umieli oni w cudowny sposób połączyć aktywny wypoczynek na łonie przyrody z modlitwą i duchowością chrześcijańską.

Wzorem tych wielkich duchownych zorganizowaliśmy nie tylko rajdy rowerowe, ale także ogniska, zawsze urozmaicane drobiazgami od księdza proboszcza i księdza Daniela,  oraz grzybobranie i zabawy na oponowej huśtawce. Odbył się też rowerowy  tor przeszkód, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem oraz wzbudził wielkie emocje. Spośród 30 uczestników czołowe miejsca zajęli następujący uczniowie:

1. Driwa Karol (31 s)
  2. Łącki Dominik (33 s)
  3. Niklas Jakub (35 s)
  4. Syldatk Paweł (36 s)
  5. Stencel Sebastian (37 s)
  6. Mosz Sebastian (39 s)
  7. Korda Rafał (39 s)
  8. Ziegert Michał (40 s)
  9. Walkusz Sławek (41 s)

Treder Paweł (41 s)

W czasie tych spotkań znalazł się też czas na  krótkie konferencje o tematyce religijnej (np. „Historia przydrożnych krzyży i kapliczek”, „Kult Maryi w sulęczyńskiej parafii” itd.).

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy są otwarci na ten sposób formacji dzieci i młodzieży. Szczególnie zaś dziękujemy za wielokrotną pomoc księdzu proboszczowi Andrzejowi Karlińskiemu, pani dyrektor Annie Słupikowskiej oraz w realizacji konkretnych działań pani Romanie Smentoch. Parafialnemu Zespołowi „Caritas” składamy podziękowania  za dofinansowanie wielu wyjazdów na rekolekcje, zaś pani Małgorzacie Jutrzenka-Trzebiatowskiej i katechetce, Dorocie Jaśtak-Wirkus wyrażamy wdzięczność  za pomoc w zorganizowaniu wyjazdów dzieci.

Z wyrazami wdzięczności

Ks. Daniel Kreft

Tomasz Dargacz

PS    Plany na przyszłość – rajd pieszy w na przełomie 2013/2014 (10-12 km) oraz kolejne rajdy i wycieczki.