Lista mailingowa

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w twojej szkole - zapisz się na naszą listę mailingową.

STRONA GŁÓWNA STRONA GŁÓWNA

Jesteś tu: » STRONA GŁÓWNA

       

 

Szkolny etap VII Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Las w poezji”

 

W dniu 20 listopada 2017r. odbył się w szkolny etap Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Las w poezji”. Do konkursu zgłosiło się 9 uczniów z klas I-III oraz 3 uczniów  klas IV-VII.

Uczestnicy prezentowali 2 wiersze związane z tematyką leśną. Po wysłuchaniu uczestników komisja w składzie:

mgr Maria Kreft

mgr Małgorzata Jutrzenka- Trzebiatowska

mgr Magdalena Marcholewska

 

wyłoniła następujących laureatów:

w kat. klas I-III

I miejsce- Maja Tarasiewicz, kl. IIIb

II miejsce- Aleksander Sawicki, kl. IIIa

III miejsce- Laura Kożyczkowska, kl. IIIa

 

w kat. klas IV-VII

I miejsce- Aleksandra Lehmann, kl. V          

II miejsce- Wiktoria Lehmann, kl. VI

III miejsce- Amelia Gostkowska, kl. V

 

W/w uczniowie będą reprezentować szkołę podczas VII Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Las w poezji” w Podjazach w dniu 28 listopada 2017 roku.

 

W czasie konkursu miał także miejsce specjalny występ trojga uczniów zerówki, którzy zostali laureatami konkursu w kat. kl. „0”. Byli to następujący uczniowie: Aleksander Kreft, Mikołaj Hinc oraz Bolesław Gurowski.                                                                     

 

Opracowała: Magdalena Wilkowska-Nowak

czytaj więcej

   Dnia 10 listopada odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Niepodległości połączony z pasowaniem pierwszoklasistów. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zgromadzili się, aby wspólnie upamiętnić dzień, w którym Polska odzyskała niepodległość po 123 latach zaborów i przyłączyć najmłodszych do społeczności uczniowskiej.

  Po uroczystym odśpiewaniu hymnu głos zabrała Pani Dyrektor, by przypomnieć wszystkim, jak ważnym dniem dla Polski jest 11 listopada.

Następnie wystąpiła klasa VII, która pięknymi wierszami przypomniała bieg tamtejszych wydarzeń i zmusiła obecnych do refleksji.

Potem nastąpiło ślubowanie pierwszoklasistów. Dzieci były pełne entuzjazmu i szczęśliwe, że mogą stać się prawdziwymi uczniami.

Apel wywarł dobre wrażenie i dzięki niemu każdy odpowiednio przeżył tak ważny dla Polski dzień.opracowała: Marta Stencel

    

czytaj więcej


Miło nam poinformować, że


MATEUSZ KREFTA uczeń klasy IIIA został finalistą


XVI Dyktanda Kaszubskiego w Bojanie.


GRATULUJEMY!!!

czytaj więcej

OTRZĘSINY KLASY SZÓSTEJ I SIÓDMEJ


25.10 br. odbyły się otrzęsiny klasy 6-tej i 7-mej. Uczniowie z tych klas uroczyście ślubowali oraz rywalizowali pomiędzy sobą w różnych konkursach. Szanowne jury oznajmiło, iż wygrała klasa siódma.

Następnie rozpoczęła się dyskoteka.

Wszyscy świetnie się bawili.


opracowała: Wiktoria Zalewska

czytaj więcej

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

 

Dnia 13.10.2017 r. odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Jak zwykle uczestniczyli w nim uczniowie, pracownicy szkoły, nauczyciele, jak również nauczyciele emerytowani i emerytowani pracownicy obsługi. Apel otworzyła Pani Dyrektor wraz Panem Wicedyrektorem uroczystą przemową i wręczeniem nagród wyróżnionym pracownikom szkoły.

Następnie przemawiała przewodnicząca samorządu uczniowskiego- Agnieszka Gliniecka, po czym mikrofon przejęli uczniowie – Kinga Hinca i Nikodem Kotkowski. Rozdali oni w imieniu samorządu wszystkim nauczycielom wyjątkowe nagrody w postaci dyplomów i medali. Ogłosili również najlepszego nauczyciela na podstawie głosowania przeprowadzonego wśród uczniów. Został nim Pan Grzegorz Stefański.

Po wręczeniu nagród oglądaliśmy świetne przedstawienie wystawione przez kółko teatralne, a później taniec ze wstążkami w wykonaniu – Lidii Gurowskej, Nikolii Fafińskiej, Darii Stencel oraz Kasi Stencel.

Podczas apelu każdy miał uśmiech na twarzy i dobrze się bawił.


opracowała: Wiktoria Zalewska

czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 |

Galerie