Lista mailingowa

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w twojej szkole - zapisz się na naszą listę mailingową.

Rok szkolny 2017/2018 Rok szkolny 2017/2018

Jesteś tu: » STRONA GŁÓWNA » WYDARZENIA SZKOLNE » Rok szkolny 2017/2018

WARSZTATY TEATRALNE

Dnia 7 września 2017r. w sali konferencyjnej odbyły się warsztaty teatralne dla klas I -III. Warsztaty poprowadziła pani Dorota Michałowska z Teatru Lalki „Tęcza” w Słupsku, a odbyły się one w ramach projektu „Pracownia Edukacji Teatralnej”, do którego przystąpiła nasza szkoła. Warsztaty były wprowadzeniem do spektaklu pt. „Tylko jeden dzień”, który nasi uczniowie obejrzą w słupskim teatrze dnia 27 września 2017r.

Prowadząca warsztaty doskonale poruszała się w trudnym dla zrozumienia przez dzieci świecie uczuć i emocji. Z duża delikatnością i wyczuciem poruszała trudne tematy dotyczące przemijania, odchodzenia i straty oraz towarzyszącym temu emocjom. Warsztaty uświadomiły uczniom, że istnieją problemy o których warto rozmawiać, nie należy się wstydzić, płakać i wyrażać emocji po stracie bliskiej osoby czy kłótni z przyjacielem.

Warsztaty były wyraźnym znakiem tego, że w dzisiejszych czasach rola teatru nie ogranicza się tylko do prezentowania spektakli. Teatr jest obecnie instytucją, która wychodzi na przeciw potrzebom i problemom współczesnej szkoły i jej uczniów, którzy mają coraz większe problemy z wyrażaniem swoich emocji oraz z okazywaniem uczuć.


Sporządziła: M. Wilkowska-Nowak

czytaj więcej

ROK SZKOLNY 2017/2018

 

WAKACJE JUŻ ZA NAMI. ROZPOCZYNA SIĘ NOWY ROK SZKOLNY, KTÓRY ROZPOCZĘLIŚMY MSZĄ ŚW. W KOŚCIELE PARAFIALNYM W SULĘCZYNIE. NASTĘPNIE WSZYSCY UDALIŚMY SIĘ NA UROCZYSTY APEL DO SZKOŁY. UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘŁA SIĘ OD WPROWADZENIA SZTANDARU I ODŚPIWANIA HYMNU. NASTĘPNIE GŁOS ZABRAŁA PANI DYREKTOR SZKOŁY-ANNA SŁUPIKOWSKA, KTÓRA ŻYCZYŁA SUKCESÓW W NOWYM ROKU SZKOLNYM. PO ZAKOŃCZONEJ UROCZYSTOŚCI UCZNIOWIE WRAZ Z WYCHOWAWCAMI UDALI SIĘ DO SWOICH SAL LEKCYJNYCH.


czytaj więcej