Lista mailingowa

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w twojej szkole - zapisz się na naszą listę mailingową.

PLAN PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SULĘCZYNIE PLAN PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SULĘCZYNIE

Jesteś tu: » STRONA GŁÓWNA » Dokumenty » PLAN PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SULĘCZYNIE

 

PLAN PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ W  SULĘCZYNIE

 

                   ZATWIERDZONY NA POSIEDZENIU RADY PEDAGOGICZNEJ DNIA 3.09.2018r.

 

 1.   ORGANIZACJA AKCJI, IMPREZ I UROCZYSTOŚCI OGÓLNOSZKOLNYCH.

Lp.

Rodzaj przedsięwzięcia

Przygotowują

Terminy

Uwagi

1.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego2018/2019.

Dyrektor Zespołu Szkół.

Samorząd Uczniowski

3 IX 2018 r.

apel

2.

Wybór władz Samorządu Uczniowskiego.

Dyrektor Zespołu Szkół,

Samorząd Uczniowski

IX 2018r.

 

3.

 Akcja „Sprzątanie Świata”.

E. Michalska

 

IX  2018r.

przy współpracy z UG

4.  Powołanie aktywu bibliotecznego. Współpraca łączników klasowych z biblioteką M. Kreft IX 2018r.

5.

 Ślubowanie klas pierwszych.

 wychowawcy klas I i wychowawca, uczniowie

 kl. VII

K. Baske

XI  2018r.

przy współpracy z Samorządem Uczniowskim

6.

Spotkanie z książką w klasach najmłodszych 0-III

M. Kreft

cyklicznie

wystawki

gazetki

7.

Dzień Edukacji Narodowej

Teatr szkolny

E. Kamińska,

M.  Wilkowska-Nowak

Zespół muzyczny

M. Gurowska

13 X 2018r.

przy współpracy z Samorządem Uczniowskim

9.

Inspirowanie czytelnictwa poprzez reklamowanie książek

 M. Kreft

cyklicznie

 wystawki

gazetki

10.

Święto Odzyskania Niepodległości

 

Samorząd Uczniowski

Zespół Muzyczny

M. Gurowska

XI 2018r.

apel

11. 

Konkurs pięknego czytania w klasach II-VI SP

M. Kreft

XI 2018r.

 

12.

Zabawy andrzejkowe w grupach wiekowych – kl.0, I-III, kl. IV-VI SP i kl. I-III gimnazjum.

wychowawcy,

Samorząd Uczniowski

XI 2018r.

dyskoteki

 

13.

 „Św. Mikołaj” w Zespole Szkół

 wychowawcy,

Samorząd Uczniowski

6 XII 2018r.

 

14.

 Kiermasz świąteczny

wychowawcy,

Samorząd Uczniowski 

XII 2018r. 

 

15.

Piękno kolęd polskich i angielskich.

Jasełka

B. Leszewska

T. Dargacz

Teatr szkolny

XII 2018r.

 

16.

Wigilia w klasach

nauczyciele, wychowawcy,

Samorząd Uczniowski

XII 2018r.

spotkania wigilijne w klasach

  17. Zapoznanie z regulaminem bibliotecznym uczniów klas I         i pasowanie na czytelnika M. Kreft I 2019r.

18.

Zabawy karnawałowe w grupach wiekowych. kl. 0, I-III, kl. IV-VII SP i kl. II-III gimnazjum

 wychowawcy,

Samorząd Uczniowski

I/ II 2019r.

dyskoteki z uwzględnieniem tradycji karnawałowej.

 19. 

Głośne czytanie wybranych utworów przez uczniów przebywających w świtlicy

M. Hetmańska

E. Kamińska

M. Hinc

cały rok
 20. Prowadzenie dzienniczków przeczytanych książek przez uczniów klas II-III SP

M. Kreft

wychowawcy

XII 2018-V2019
 21.

 Bal karnawałowy – kostiumowy

B. Leszewska.

I/II  2018r.

Dyskoteka, przy współpracy z Samorządem Uczniowski.

22.

 Rocznica wyzwolenia Sulęczyna

Teatr szkolny,

Samorząd Uczniowski,

M. Gurowska

8 III 2019r.

uroczystości w kościele, złożenie kwiatów pod pomnikiem poległych i pomordowanych mieszkańców Sulęczyna

23.

 „Dzień Wiosny”

nauczyciele, wychowawcy,

Samorząd Uczniowski

III 2019r.

wg opracowanego programu,

 klasy III gimnazjum korzystają z Dni Otwartych szkół ponadgimnazjalnych

24.

 Akcja „Dzień Ziemi”

E. Michalska.

IV 2019r.

przy współpracy z UG

25.

 

 Dzień Flagi Narodowej

 Święto Konstytucji 3 Maja

Samorząd Uczniowski

V 2019r.

 

Inscenizacja, 

apel

26.

Wyróżnienie najlepszych czytelników: SP i Gimnazjum-"czytelnik miesiąca" poprzez wywieszenie imiennego wykazu najlepszeych czytelników. M. Kreft cyklicznie koniec roku szkolnego 2018/2019

 27.

Głośne czytanie fragmentów wybranych utworów przez nauczycieli w klasach I-III SP nauczyciele cały rok

 28.

Głośne czytanie fragmentów wybranych utworów przez uczniów  na lekcjach wychowawczych i zajęciach świetlicowych wychowawcy cały rok

29.

Dzień Dziecka

Epicki Dzień Dziecka SP

Samorząd Uczniowski

K. Czerwińska, M.Marcholewska

M. Gurowska

1 VI 2019r.

wg opracowanego programu, przy współpracy z Radą Rodziców

30.

 Apel o Antonim Abrahamie

Samorząd Uczniowski

VI 2019r.

apel

 31. Konkurs "Książka, którą polecasz"-recenzja i uzasadnienie M. Kreft gimnazjum

32.

 Zakończenie klas III gimnazjum

klasy III gimnazjum z wychowawcami,

Dyrektor Zespołu Szkół.

VI  2019r.

apel, wręczenie nagród

33. Gazetka literacka               poprawność językowa, "Pleazmy"-poprawność językowa,  "Niuanse językowe" M. Kreft cyklicznie gimnazjum
35. Wyróżnienie njlepszych czytelników na koniec roku szkolnego M. Kreft VI 2019r.

SP 

gimnazjum

36.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego2017/2018

Dyrektor Zespołu Szkół,

Samorząd Uczniowski

21 VI 2019r.

apel, przy współpracy z Radą Rodziców

37.

Zbiórka zużytych baterii

E. Michalska


rok szkolny 2018/2019

 

38.

 Zbiórka nakrętek plastikowych

Szkolne Koło Caritas


rok szkolny 2018/2019

 

  2.    SAMORZĄD SZKOLNY.

Lp.

Rodzaj przedsięwzięcia

Przygotowują

Terminy

Uwagi

1.

Udział w uroczystościach szkolnych.

Samorząd Uczniowski.

Nauczyciele wychowawcy.

rok szkolny 2018/2019

 

2.

Złożenie kwiatów pod pomnikiem poległych i pomordowanych mieszkańców gminy Sulęczyno i jeńców rosyjskich.

 Samorząd Uczniowskiego

2 IX 2018r.

 

3.

 Opieka nad miejscami pamięci narodowej.

Opiekunowie, członkowie Samorządu Uczniowskiego

rok szkolny 2018/2019

 Pomnik poległych i pomordowanych mieszkańców Sulęczyna.

4.

Uroczystości pod pomnikiem.

Samorząd Uczniowski.

 Koło teatralne.

8 III 2019r.

 

5.

 Loteria „Mikołajkowa”.

Samorząd Uczniowski,

opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

6 XII 2018r.

 

6.

 Walentynki.

Samorząd Uczniowski.

II 2019r.

Gazetka, „Miłosna poczta”,

7.

Dzień muszki i krawata

Samorząd Uczniowskiego

III 2019r.

 

 3.SPORT SZKOLNY.

Lp.

Rodzaj przedsięwzięcia

Przygotowują

Terminy

Uwagi

1.

 

Mistrzostwa gminy w tenisie stołowym SP i Gimnazjum.

K. Baske, G. Stefański

X 2018r.

eliminacje do powiatowych 

2.

Niepodległościowe biegi przełajowe w Podjazach.

K. Baske, G. Stefański

XI 2018r.

 

3.

Turniej piłki nożnej – Gimnazjum.

K. Baske, G. Stefański

rok szkolny 

2018/2019

runda jesienna i wiosenna

4.

Mistrzostwa gminy w halowej piłce nożnej.

K. Baske, G. Stefański

X  2018r.

SP

5.

Mistrzostwa gminy w piłce nożnej.

K. Baske, G. Stefański

III-IV 2019r.

Gimnazjum

6.

Majowe biegi przełajowe.

K. Baske, G. Stefański

V 2019r.

SP i Gimnazjum

7.

Dzień Sportu.

K. Baske, G. Stefański

1 VI 2019r.

SP i Gimnazjum

8.

Mistrzostwa gminy w piłce ręcznej.

K. Baske, G. Stefański

I 2019r.

SP i Gimnazjum

9.

Sportowe Ferie.

K. Baske, G. Stefański

ferie zimowe 2018r.

 

10.

Turniej o PucharTymbarku

G. Stefański

X 2018r.

IV 2019r.

SP

11.

Powiatowy turniej mini piłki nożnej.

K. Baske, G. Stefański

wiosna 201ur.

SP

12.

Turniej Coca Cola

K. Baske, G. Stefański

wiosna 2019r.

Gimnazjum.

13.

Rozgrywki powiatowe.

K. Baske, G. Stefański

wg kalendarza imprez

SP, Gimnazjum

14.

Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej dziewcząt i chłopców.

K. Baske, G. Stefański

XII 2018r.

Gimnazjum

15.

Powiatowy Turniej Piłki Halowej.

K. Baske, G. Stefański

II 2019r.

Gimnazjum

16.

Powiatowa Gimnazjada Piłki Ręcznej dziewcząt.

K. Baske, G. Stefański

IV 2019r.

Gimnazjum

17.

Powiatowy turniej piłki nożnejdziewcząt

K. Baske, G. Stefański

V 2019r.

Gimnazjum

 4.   TEATR SZKOLNY.

Lp

Rodzaj przedsięwzięcia

Przygotowują

Terminy

Uwagi

1.

Udział w konkursach i przeglądach wynikających z kalendarza imprez

Teatr szkolny

M. Gurowska

wg kalendarza imprez

 

2.

Przygotowanie programów artystycznych z okazji świąt

Teatr szkolny

M. Gurowska

 

X, XII 2018r.

III, VI 2019.

 

3.

Opracowanie większych form teatralnych na spotkania ze społecznością lokalną:

- Wizyta w Domu Pomocy Społecznej,

- małe formy teatralne dla uczniów naszej szkoły,

- Kiermasz świąteczny.

M. Gurowska

rok szkolny 2018/2019

 

4. Przedstawienie kaszubskie dla ZKP w Sulęczynie-spotkanie opłatkowe D. Kerlin XII 2018r.
5.  Gwôzdka na Kaszëbach- występ dla uczniów naszej szkoły. D. Kerlin XII 2018r.

 5.   DZIAŁALNOŚĆ PLASTYCZNA.

Lp.

Rodzaj przedsięwzięcia

Przygotowują

Terminy

Uwagi

1.

Uczestnictwo w konkursach plastycznych.

K. Czerwińska

M. Marcholewska

wg kalendarza imprez

 

2.

Udział w konkursach plastycznych.

K. Czerwińska

M. Marcholewska

wychowawcy klas 0-3

wg kalendarza imprez

 

3.

Opracowanie plastyczne turnieju rycerskiego lub mitologicznego oraz innych uroczystościach szkolnych. 

 

K. Czerwińska

 

 

III 2019r.

 

 

 

  6.   KONKURSY SZKOLNE.

Lp.

Rodzaj przedsięwzięcia

Przygotowują

Terminy

Uwagi

1.

Konkurs wiedzy o Patronie Szkoły Antonim Abrahamie.

D. Kerlin.

V/VI 2019r.

etap szkolny

2.

Konkurs Prozy i Poezji Kaszubskiej.

D. Kerlin

M. Wika-Czarnowska

III 2019r.

etap szkolny

3.

Konkurs Prozy i Poezji Polskiej.

I.Burandt

II 2019r.

etap szkolny

  4.

Konkurs czytelniczy klasa III SP

"Czytam lektury"

wychowawcy klas I-III

M. Kreft

wg terminarza

etap szkolny,

etap gminny

5.

Język  polski 

M. Jutrzenka-Trzebiatowska

wg terminarza

SP

6.

Konkursy muzyczne M. Gurowska wg terminarza SP, Gimnazjum

7.

Język angielski 

T. Dargacz

wg terminarza

SP 

etap gminny i powiatowy

8.

Język niemiecki

R. Benet

wg terminarza

Gimnazjum

9.

Język polski

M. Jutrzenka – Trzebiatowska

wg terminarza

Gimnazjum

10.

Język angielski

B. Leszewska

wg terminarza

Gimnazjum

11.

Historia

K. Czerwińska

wg terminarza

Gimnazjum

12.

Matematyka

H. Orłowska

wg terminarza

Gimnazjum

13.

Geografia

K. Sylka

wg terminarza

Gimnazjum

14.

Fizyka

K. Sylka

wg terminarza

Gimnazjum

15.

Biologia

E. Michalska

wg terminarza

Gimnazjum

17.

Chemia

E. Michalska

wg terminarza

Gimnazjum

18.

Informatyka

T. Marcholewski

A. Jereczek

wg terminarza

Gimnazjum

19.

English master

B. Leszewska

X 2018r.

Gimnazjum

20.

Biblijny

Ks. D. Kreft

wg terminarza

Gimnazjum

21.

Turniej mitologiczny

K. Czerwińska

XII 2018r.

 Gimnazjum

22.

Konkurs historyczny „Krąg”

K. Czerwińka

XII 2018r.

 Gimnazjum

23.

Konkurs ortograficzny III SP

M.Marcholewska


III 2019r.

etap szkolny

24.

Konkurs ortograficzny

D. Kerlin

III 2019r.

SP, Gimnazjum,

etap szkolny

24.

Konkurs Talentów Muzycznych

M. Gurowska

III 2019r.

etap szkolny

25.

Konkurs języka angielskiego

kl. III

B. Leszewska

XII 2019r.

Gimnazjum 

26.

Dzień języków obcych

B. Leszewska

R. Benet

wg terminarza

Gimnazjum

27.

Konkurs języka angielskiego: Spelling bee

B. Leszewska

wg terminarza

Gimnazjum

28.

 

Konkurs poezji i prozy angielskiej

 

 

B. Leszewska

 

 

III 2019r.

 

 

Gimnazjum

 

29.

Konkurs czytelniczy- powieści historyczne

K. Czerwińska

rok szkolny 2018/2019

etap szkolny

30.

Kangur matematyczny

H. Orłowska

III 2019r.

SP, Gimnazjum

31.

Powiatowy konkurs matematyczny kl. IV-VI.

H. Orłowska,

 

III 2019r.

SP

  32.

ABC Młodego Ekonomisty

H. Orłowska

V 2019r. Gimnazjum

33.

Konkurs czytelniczy.

M. Kreft

rok szkolny 2018/2019

SP, Gimnazjum

34.

Powiatowy konkurs mitologiczny.

K. Czerwińska

rok szkolny 2018/2019

Gimnazjum

35.

Konkurs recytatorski Poezji Jana    Pawła II

M. Jutrzenka – Trzebiatowska

V 2019r.

Gimnazjum

36.

Konkursy Wiedzy o Świętych

D. Jaśtak – Wirkus.

X 2018r.

SP

37.

Konkursy religijne

Ks. P.Stoltman

rok szkolny 2018/2019

Gimnazjum, w zależności od zaproszeń organizatorów

38.

Konkurs ekologiczny

E. Michalska

rok szkolny 2018/2019

 Gimnazjum

39.

Kaszubi wczoraj i dziś

-etap wojewódzki

D. Kerlin,

K. Czerwińska

V 2019r.

Gimnazjum

40.

Konkurs Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu

D. Kerlin

III 2019r.

Gimnazjum

 41.

Dyktando kaszubskie

D. Kerlin

XI 2018r.

SP, Gimnazjum

42.

Konkurs Wiedzy Pożarniczej

R. Michalski

rok szkolny 2018/2019

SP, Gimnazjum

 

43.

Konkurs recytatorski „Rodnộ Mỏwa”

            D. Kerlin

rok szkolny 2018/2019

SP, Gimnazjum

44.

Talent Pomorza

           M. Gurowska

XI-XII 2018

SP, Gimnazjum

45.

Udział uczniów w  innych konkursach.

nauczyciele

rok szkolny 2018/2019

w zależności od zaproszeń organizatorów.

SP, Gimnazjum

46.  Konkurs Biblijny D. Jaśtak-Wirkus wg terminarza SP
47. Konkurs o Janie Pawle II D. Jaśtak-Wirkus V 2019r. SP
48.

Turniej Bezpieczeństwo

w Ruchu Drogowym

R. Michalski

 

VI 2019

SP

Gimnazjum

49.

Wojewódzki Konkurs "Polacy, których poznać warto"

K. Czerwińska

XI 2018r

Gimnazjum

50.

 Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Las w poezji"

M. Marcholewska

SP 

 7.   ZAJĘCIA POZASZKOLNE. KÓŁKA.

Lp.

Rodzaj przedsięwzięcia

Przygotowują

Terminy

Uwagi

1.

 Zespół kaszubski „MÒTILCZI”

G. Korda, D. Kerlin.

rok szkolny 2018/2019

SP

2.

 Szkolne koło „Caritas”

M. Jutrzenka – Trzebiatowska, M. Hinc,

Ks.P. Stoltman

rok szkolny 2018/2019

Gimnazjum

3.

 UKS „Młody Sportowiec”

G. Stefański, K. Baske.

rok szkolny 2018/2019

Organizacja imprez sportowych

4.  ZKK I. Burandt rok szkolny 2018/2019 Gimnazjum

5.

 ZKK

M. Jutrzenka-Trzebiatowska

rok szkolny 2018/2019

SP

6.

 Koło geograficzno-fizyczne (społeczne)

K. Sylka

rok szkolny 2018/2019

Gimnazjum

7.

 Koło muzyczne - (społeczne)

M. Gurowska

rok szkolny 2018/2019

SP, Gimnazjum

8.

Koło języka polskiego 

M. Jutrzenka-Trzebiatowska

rok szkolny 2018/2019

SP

9.

Koło teatralne

M. Gurowska

rok szkolny 2018/2019

SP, Gimnazjum

10.

Zajęcia wyrównawcze (społeczne)

M. Jutrzenka-Trzebiatowska

rok szkolny 2018/2019

SP

11.

Zajęcia wyrównawcze (społeczne)

M. Jutrzenka-Trzebiatowska

rok szkolny 2018/2019

Gimnazjum

12.

Koło biblijne i liturgiczne (społeczne)

Ks.P. Stoltman

rok szkolny 2018/2019

Gimnazjum

13.

 Terapia pedagogiczna

M. Hinc

rok szkolny 2018/2019

SP, Gimnazjum

14.

 Terapia logopedyczna.

S. Budkiewicz

E. Kreft

rok szkolny 2018/2019

SP

15.

Zajęcia wyrównawcze. 

M. Marcholewska


rok szkolny 2018/2019

SP kl. IIIa


16.

Koło religijno-artystyczne (społeczne)

D. Wirkus-Jaśtak

rok szkolny 2017/2018

SP

17.

Koło języka angielskiego (społeczne)

T. Dargacz

rok szkolny 2018/2019

SP

19.

Zajęcia z języka niemieckiego 

R. Benet

rok szkolny 2018/2019

SP kl. IVa, IVb

20.

Koło biblijne (ODB) (społeczne)

T. Dargacz

rok szkolny 2018/2019

SP

21.

Koło przyrodnicze (społeczne)

L. Głowacka

rok szkolny 20187/2019

SP

22.

Koło regionalne (społeczne)

M. Wika-Czarnowska

rok szkolny 2018/2019

SP

23.

Koło matematyczne (społeczne)-zajęcia przygotowujące do egzaminu gimnazjalnego

H. Orłowska

rok szkolny 2018/2019

Gimnazjum

24.

Koło sportowe 

K. Baske

rok szkolny 2018/2019

SP

25.

Koło sportowe

G. Stefański

rok szkolny 2018/2019

Gimnazjum

26.

Edukacja czytelnicza (społeczne)

M. Kreft

rok szkolny 2018/2019

SP, Gimnazjum

28.

Zajęcia muzyczne – chór (społeczne)

              M. Gurowska

rok szkolny 2018/2019

SP, Gimnazjum

29.  Zajęcia rozwijające M. Marcholewska rok szkolny 2018/2019 SP
30. Koło przyrodniczo-astronomiczne K. Sylka rok szkolny 2018/2019 SP

8.   PRZYGOTOWANIE UCZNIÓW DO EGZAMINU NA KARTĘ ROWEROWĄ.

Lp.

Rodzaj przedsięwzięcia

Przygotowują

Terminy

Uwagi

1.

Przygotowanie uczniów do egzaminu na kartę rowerową.

R. Michalski

rok szkolny 2018/2019

SP

9.   KRONIKA SZKOLNA, STRONA INTERNETOWA SZKOŁY.

Lp.

Rodzaj przedsięwzięcia

Przygotowują

Terminy

Uwagi

1.

Prowadzenie kroniki szkolnej.

E. Kreft

M. Wika Czarnowska

rok szkolny 2018/2019

 

   2.

Prowadzenie szkolnej strony internetowej.

A. Jereczek

rok szkolny

2018/2019

 

10. INNE ZADANIA.

Lp.

Rodzaj przedsięwzięcia

Przygotowują

Terminy

Uwagi

1.

Przygotowanie uczniów do turnieju wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

M. Hetmańska

III/IV 2019r.

 

2.

Gazetka szkolna „Przecinek”.

I.Burandt

rok szkolny 2018/2019

Gimnazjum 

3.  Gazetka szkolna "Dzwonek" R. Michalski, M. Kreft rok szkolny 2018/2019 SP

4.

Zajęcia sportowe w programie "Szkolny Klub Sportowy"

G. Stefański, K. Baske IX-XII 2018

 SP

Gimnazjum

5.

Współpraca z Domem Pomocy Społecznej w Kobysewie o/Sulęczyno.

Szkolne Koło Caritas

rok szkolny 2018/2019

 

6.

Udział w projekcie Szkoła bez przemocy

Pedagog szkolny

rok szkolny 2018/2019

 

   7.

Kampania "Ja czytam DKE"

M. Jutrzenka-Trzebiatowska

rok szkolny

2018/2019

we współpracy z biblioteką szkolną