Jesteś tu: » STRONA GŁÓWNA »

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

W piątek 9 listopada 2018r. w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Tradycyjnie w obchody tego pięknego święta włączyli się uczniowie oraz nauczyciele. Każda z klas przygotowała wybrane zadanie, by uczcić Niepodległą. Na początku uczniowie posadzili drzewo przy budynku szkoły podstawowej oraz przy gimnazjum. W sali konferencyjnej odbył się Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej i Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej. Starsze klasy przygotowały zajęcia dla młodszych uczniów: Quizy, podchody, gry i zabawy patriotyczne.

Uroczystości uświetnił apel podczas, którego wszyscy zgromadzeni zaśpiewali hymn Polski. Po czym nastąpiło ślubowanie klas pierwszych połączone z krótkim
występem artystcznym pierwszoklasistów. Część artystyczną związaną z obchodami odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowała klasa VI wraz z wychowawczynią panią Małgorztą Jutrzenka-Trzebiatowską. Szóstoklasiści przedstawili historię Polski w datach-najważniejsze wydarzenia wraz z krótkim rysem historycznym.
Uroczystość ta była piękną lekcją historii. Przypomniała tragedię rozbiorów, trudne lata walk o niepodległość i radość z odzyskania wolności.
Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat minionych, ale jakże ważnych dla pamięci naszego narodu, wydarzeń.